
| Parameter | Value |
|---|---|
| Length | 10.54 mm |
| Width | 9.4 mm |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | 0 °C |
| Number of Pins | 7 |
| Height | 4.57 mm |
| Packaging | Tube |
| Radiation Hardening | No |
| RoHS | Compliant |
| Min Input Voltage | 5 V |
| Output Current | 4.5 A |
| Output Voltage | 21.5 V |
| Output Type | Adjustable |
| Max Output Current | 4.5 A |
| Quiescent Current | 20 µA |
| Synchronous Rectifier | No |
| Topology | Buck |
| Switching Frequency | 540 kHz |
| Max Input Voltage | 25 V |
| Number of Outputs | 1 |
| Schedule B | 8542390000 |
| Function | Step-Down |
Stock: 27
Distributors
pcbx
Unit Price$9.61304
Ext.Price$9.61304
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $9.61304 | $9.61304 |
| 10 | $7.60033 | $76.00330 |
| 25 | $7.18565 | $179.64125 |
| 50 | $6.79353 | $339.67650 |
| 100 | $6.54370 | $654.37000 |
| 300 | $6.32884 | $1898.65200 |
| 500 | $6.12102 | $3060.51000 |
| 1000 | $5.99021 | $5990.21000 |
